עיר התורה במקסיקו

עיר התורה במקסיקו

אין ספק שמדובר בבשורה דרמטית. בימים אלו הולכת ונבנית בקצב מהיר עיר התורה במקסיקו, המיועדת לזוגות צעירים ואברכים לאור העובדה שמחירי הנדל"ן בבירה האמירו ופרנסי הקהילה היהודית נדרשו לספק מענה למשפחות הצעירות. לפני כשבוע, לאחר שנפתחה האפשרות, גם למי שמתגוררים מחוץ למקסיקו להשקיע בקניית נכס במקום, אנחנו מבקשים לשוחח עם הרוח החיה מאחורי הקמת העיר, הנגיד ר' משה שמריה ממקסיקו-סיטי.

ר' משה שמריה הוא יהודי בן תורה, יזם נדל"ן מצליח ובעליה של רשת מסעדות מצליחה במדינה. דמות מוערכת בקהילה היהודית במקסיקו, בן למשפחה המוכרת כאחת מעמודי החסד, ממפעילי פרויקט 'תורה עד הבית' – מיזם מקומי שרשם עד כה עשרות אלפי שעות של תורה, שעיקרו אברכים המגיעים עד לבית להעברת שיעורי תורה במטרה לזכות את הרבים.

מי קהל היעד שאתם פונים אליו בהקמת העיר החדשה?

מקסיקו היא המודל לחיי תורה עבור כל דרום אמריקה, אבל העיר מיועדת לא רק לבני מקסיקו, אלא לכל בני התורה בדרום אמריקה. הצורך למקום כזה – שהוא מיוחד לבני תורה – הוא אותו צורך שקיים באמריקה ובארץ ישראל.

אנחנו רוצים להקים עיר דומה לליקווד שבניו ג'רזי עם תנאים גשמיים טובים אף יותר. המטרה היא לייצר עיר שבה דרים אברכים המקדישים חייהם לתורה, כשלרשותם עומדות האפשרויות הטובות ביותר לחינוך הילדים, וניהול אורח חיים יהודיים על פי התורה, ובמקביל, יתאפשרו למשפחות האברכים, חיי תורה שלווים ורגועים, עם כל המעטפת הנדרשת למשפחה ולילדים, במיקום שהוא מהטובים בעולם. המטרה – פחות עיסוק מצידם בביזנס, יותר תורה בהרחבת הדעת, במנוחה ובשלווה.

לצד זאת, גם אנשים מהארץ או מכל מקום אחר שירצו לקנות דירה להשקעה במקום, יוכלו לעשות זאת, מכיוון שבשלב הראשון יגיעו בעיקר אברכי כולל צעירים להתגורר בעיר, והם בשנים הראשונות לאחר הנישואין מעדיפים לשכור דירות, כך שצפוי ביקוש רב לשכירות דירות במקום.

מה הצפי שלכם היזמים לאכלוס הראשוני במקום?

בניית העיר נעשית בשלבים. בשנת תשפ"ד הבעל"ט אנו מקווים ומייחלים לחנוכת העיר עם כ-100 משפחות של בני תורה. עם הקמת העיר, אנו היזמים מתחייבים לבתי כנסת, ספרדי ואשכנזי, ישיבה, כולל, מקווה טהרה, גני ילדים, בית חינוך לבנות ות"ת לבנים. כל זה כבר בשלב הראשון.

לסיום, מה החזון שלך לעיר התורה?

החזון שלנו הוא בניית כאלף בתים תוך עשר שנים, נראה לי שזה הצורך של בני הגולה במקסיקו. אם יהיה צורך נבנה יותר בע"ה. אני יודע שלכתחילה הכי חשוב לחיות בארץ ישראל, אבל אנחנו צריכים להעמיד חלופה הכי טובה בגולה, כדי שלכל בן תורה שכבר חי בגולה, יהיה לו הזכות לגור ולהחזיק בבית משלו בעיר התורה, או לפחות לשכור במחירים נוחים שיאפשרו לו ללמוד תורה ולחנך את ילדיו בלי טרדות מיותרות.

המשווקת הבלעדית של הדירות בארץ היא חברת "קרן ירושלים המאוחדת". מנכ"ל החברה הרב גד גבריאל מציין, שהמחירים המוזלים הם רק לעשרות הדירות הראשונות, כאשר לאחר מכן, המחירים צפויים לעלות.

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

בורו פארק פינת ישראל

בשכונות החרדיות בארה"ב שורר שקט מתוח, בבורו פארק כבר הקימו כיתת כוננות לכל תרחיש ומחוץ לשכונות תושבים חוששים לשוטט באין מפריע * ויש גם גילויי

הדבר היחיד שיכול להרגיע אותנו

משחזר נכד רבינו הגר"ח קניבסקי זצוק"ל: מלחמת תשפ"ד העירה בי זיכרונות ישנים. היינו זוג צעיר כשפרצה מלחמת המפרץ, עם האזעקה הראשונה נתקפנו חרדה איומה, ליבי

הרב נויגרשל: האחדות המפרידה

אפקט העדר

בשבועות האחרונים רבים מאיתנו חוזרים לשגרה ואפילו הדולר ירד בצורה משמעותית, מה קרה? האם אנחנו יודעים כיום איך תסתיים המלחמה בע"ה והאם היא תתפתח למקומות

עשיו וישמעאל – מה בין הנאצים והחמאס

ההסברה הרשמית של מדינת ישראל מנסה ליצור משוואה בין מפלצות החמאס, שגילו פרצופם המכוער בהשתוללות צמאת הדם שביצעו בשמחת תורה שנה זו, לבין הגרמנים הנאצים

ההבדל בין עילוי למי שאינו עילוי

דברים נפלאים משובצים בעובדות מגדולי הדורות כפי שהשיב מרן ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי זצוק"ל * דבריהם הם זכרונם     צורב צעיר הגיע פעם אל

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן