בין היומנים

הימים האלה תמיד מביאים בחובם התחבטות. מצד אחד, הדפים האחרונים של היומן. עוד מעט הוא נגמר (בערך בחנוכה…), ומצד שני, התחלה של שנה חדשה. אחרי החגים. כל כך מתאים לפתוח יומן חדש. תקופה מעניינת. "בין היומנים"…

כמעט כמונו. אפשר להתחיל שנה בהתלהבות של דף חדש. להריח חזק ולשאוף עמוק את השגרה הברוכה שחיכינו לה כל כך.

ואפשר להיאחז בדפים האחרונים ולדחוק את השעה.

זוכרת את שולי מכיתה ט'. בדיוק מהימים האלה של "אחרי החגים". לא רוצה שגרה. נאחזת בדפים הקמוטים. הבעה זועפת. מקומטת ולא מזקנה. הלחצים חרשו עליה.

אני רק התעניינתי בעליזות, ככה תוך כדי שחיברנו אלקטרודות, איך זה לחזור ללימודים. היא, כמו קפיץ, החלה לירות קיתונות של זעם ולחץ. היא לא אוהבת לימודים. טוב, זה ממש בעדינות. קשה לה להקשיב, והמורות תמיד נטפלות אליה. היא לא מצליחה לסכם, וגם כשהיא מנסה להקשיב, תמיד היא נוחתת אחרי כמה דקות ביבשת אחרת, פלא שחסר לה חומר? ואז כמו להרגיז עושים בוחן פתע והיא לא זוכרת אפילו מה שם המקצוע שעליו נבחנים… חבל, חבל שאין "גשר" מסוכות לחנוכה, חבל שאי אפשר להתחפר בפוך לשנת חורף טובה ומרגיעה…

הבנתי אותה ולליבה. התכווצנו ביחד. היא היתה אז בתחילת סדרת האימונים, משהו כמו שש או שבע פעמים. ידעתי שהחורף הזה כפי הנראה יראה כמו תסריט מדויק למה שתיארה. נוירופידבק הוא לא קוסמות הוא תהליך. הלוואי ויכולתי לעזור לך כאן ועכשיו יקירה.

וממש כך היה. חורף זועם. כן, היתה התקדמות, ואמא שלה דווקא דיווחה על שיפור, אבל זו הייתה התחלה של דרך. בנוירופידבק הדינאמי, בהרבה מן המקרים אנו נראה התקדמות עם הזמן. והאמת? את קפיצת הדרך המשמעותית יחווה המתאמן במהלך החודשים לאחר שכבר סיים את האימון.

למה זה כך? כי למעשה, בזמן האימון המח לומד מיומנות חדשה של שליטה בתפקוד החשמלי שלו. כאשר הוא מיומן מספיק, הוא ימשיך לפעול כך גם ללא אימון פיזי במכשיר. במשך הזמן הוא ממשיך להתאזן ולשפר ביצועים ולכן בשטח התוצאות ישתבחו לאחר זמן.

אני כבר מורגלת בטלפונים האלה, של אחרי חודשים ארוכים ואפילו שנה. עכשיו הבנו לאן חתרת.

ואז, בדיוק באותה תקופת 'בין היומנים', שנה מאוחר יותר, קיבלתי טלפון משולי. היא רוצה לבוא לאימון משמר. חיברנו אלקטרודות, ושוב התעניינתי בעליזות, כמה מקורי, איך זה לחזור ללימודים?

פנסים. חבל שלא יכולתי לתעד את הרגע, אולי לפחות להביא לה מראה. המטוס שלה מקורקע. היא בעניינים. לא יודעת איך. פשוט נחתתי ואני מצליחה להישאר במקום. לעקוב אחרי המשפטים, להבין את החומר, להצליח במבחנים. וואו כמה לחץ ירד. הקמטים התיישרו.

אפשר לדפדף ביומן. אפשר להתחיל גם יומן חדש. שיגרה מבורכת לכולם.

מתחילים את השינוי כבר מהיום. התקשרו עכשיו:

ירושלים: 054-8561581

בני ברק: 052-7120213

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן