ביער ובהר

ויהי לאחר הסגר: סופר 'במה' הרב אברהם ישראל פרידמן יצא לביקור מרהיב ביער מירון המלבלב ובנחל השוצף שבשיפוליו * וגם: הצלם שוקי לרר יצא לחרמון המושלג ומביא תמונות ראשונות

מראה השקדיות הפורחות לצד הכלניות הפורחות ברקע 'נחל עמוד' השוצף – לא מצליח להותיר אדיש. זהו מראה משובב לב ונפש של פלאי הבריאה. במראה הזה פגשתי השבוע לאחר נסיעה של שמונה דקות בלבד מצפת לעבר מירון.

אחרי תפילה מרגשת כמו תמיד בציון התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, בציונו כולנו מרגישים חשמל של קדושה: "שמיא וארעא נשקו אהדדי", אשר למרבה הצער עדיין שומם, ירדתי לפגוש בנחל שפגשתי בו בפעם האחרונה כילד בן שמונה. תמיד זכרתי אותו, את הנחל הזה, שביער מירון, מספר דקות הליכה מהציון הקדוש של התנא הקדוש.

אחרי ירידה ל'דרך מהדרין' התלולה, עם סיום 'גשר הכהנים', אני פונה עם משפחתי ימינה ואנחנו מגלים יציאה ליער. זוהי היציאה הקלה והבטיחותית נכון להיום.

מספר עיזים מקבל את פנינו, אם כי בחשש אופייני מופגן. יורדים בירידות הסיבוביות – המסודרות יש לציין – לכיוון מטה ובמקום פינתי, אני מגלה, מערה סלעית ובה מצוין כי מדובר בציונו של האמורא רבי המנונא סבא ומוצא בה פינה שקטה לתפילה קצרה בימים שעם קודש נתון בכאב. רחוק מן העין, אבל כלל וכלל לא מהלב.

אכזבה בנחל

ממשיכים לצעוד לכיוון מטה, ליד חניון רחב הידיים הצמוד לכביש 866 – 'חניון הפיתול' בלשון המטיילים. אכזבה ממלאת את הלב כאשר מסלול הנחל עמוס האבנים נראה יבש, ככל הנראה בשל הזרימה הדלה מכיוון 'מי מגידו'). הילדים בעלי החזות החיננית שמציעים לי קלמנטינות יודעים גם לענות כי "יש נחל ואפילו בריכה קטנה, בעוד דקה וחצי הליכה – קצת אחרי הגשר".

ממשיכים במסלול. מזג האוויר, תודה לד', מאפשר. אחרי הליכה בינות לסלעים מאתגרים, אני פוגש בו בנחל הנובע הזה שמעורר את הלב לשיר שירה. שוצף-קוצף לו הוא בזעף, ומחופה – כמעט כולו – בעצי האורן המיתמרים אל-על. וכן, יש כאן גם בריכה נחמדה לילדים. ברוכים הבאים ל'נחל עמוד' המפורסם. יודעי דבר אומרים לי כי הנחל מגיע עד צפת למרגלות בית החיים, אבל מדובר בהליכה של שעתיים ושלוש, כאשר חלק מהנחל ניתן להליכה רק בתוך המים, מה שמקשה על הליכה משפחתית עם פעוטות.

בצל היער

שעות של שקט בתוך עולמו המופלא של הבורא, ימים לפני הקיץ אז ישטפו מטיילים רבים את האזור. אבל אם תגורו כאן, כמובן לא תצטרכו להמתין לקיץ. במספר דקות נסיעה תוכלו לפגוש את עצמכם בשקט המופלא והמרענן הזה בצל היער הירוק-ירוק הזה כפי שרק החורף הגלילי יודע להביא לנו.

יער אחד, כל-כך הרבה פנים.

ועכשיו, אחרי שעה נחמדה של שהייה שְׁלֵוָה, אפשר לשוב רגלית מירונה. עוד מעט כבר יינטו צללי ערב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן