מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א I "אין 'מצווה' לצאת לחופש. מי שזקוק לכך שייצא"

 

מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א, אינו נוהג לצאת לדאצ'ה או לנופש כלשהו במהלך בין הזמנים. מרן שליט"א, ממשיך בסדר יומו הרגיל, כשאף את שעות הקבלת קהל אינו מאפשר לצמצם בתקופה זו.

לרבים וטובים שהציעו בפניו כל מיני אפשרויות, מרן שליט"א נוהג להשיב, כי לא ראה כן אצל רבותיו מרן החזון איש זיע"א וחמיו מרן האבי עזרי זיע"א. "הם אף פעם לא יצאו לנופש, זה לא 'מצווה' לצאת לחופש. מי שמרגיש שהוא זקוק לכך שייצא, ומי שאינו זקוק לכך שלא ייצא. אני אינני זקוק לזה".

מרן שליט"א נוהג לספר, "בוודאי שצריך בין הזמנים, בשעתו בזמן מלחמת יום כיפור, שכל יושבי ארץ ישראל היו בסכנה, המצב היה נורא, והיו כמה שרצו לבטל את ימי בין הזמנים בתקופת תשרי, ומו"ח הראש ישיבה זצוק"ל עמד על כך בתוקף שלא לבטל את ימי בין הזמנים. מהחזון איש שמעתי שבבין הזמנים צריך לנוח קצת וללמוד קצת. והראש ישיבה זצוק"ל כותב בהקדמה לאבי עזרי על המסכתות שלא נלמדות בסדרי הישיבות, שהוא למד וכתב אותם 'בזמני הביניים', גם בין הזמנים זה 'זמן' בפני עצמו. אמנם עם הנהגות המיוחדות לו. אבל אין זמן שפטורים מלימוד תורה".

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

זאת התורה לא תהא מוחלפת – "כל המבזה תלמידי חכמים"

בימים אלו של ימי הפורים הורה רבינו הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לאחד ממרביצי התורה החשובים שליט"א שיראה להזהיר את בני הישיבה לקראת ימי הפורים, שידעו "ששום

'סגולות' לפרנסה

  בפרשתנו אנו לומדים על ירידת המן. דור המדבר לא היו צריכים להשתתף בהרצאות בנושאי אמונה וביטחון בכל הנוגע לפרנסה. היה ברור ומוחשי כל כך

'שבת שירה' – ישראל נדמין לקן ציפור

השבת הקרובה, פרשת בשלח, מכונה 'שבת שירה'. מנהגים מיוחדים יש לשבת זו, הקשורים לשירת הים וקשורים לפרשת המן. רבים אף קוראים בשבת זו פרשת המן.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן