והלכת בדרכיו – על מה עורר מרן זצוק"ל

התמונה הנדירה שפורסמה לראשונה במגזין 'במה', בה נראה רבן של ישראל מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל, נם בט' באב על גבי אריח גדול מאבן על גבי מזרון על הרצפה, הכתה גלים בעולם כולו.

המראה המצמרר הרעיד לבבות של יהודים בכל תפוצות הגולה והתמונה עפה כאש בשדה קוצים. התגובות מכל רחבי העולם לא איחרו מלבוא: יהודים רחוקים כקרובים הביעו התרגשות עצומה למראה אביהם ורועם של ישראל אשר בגילו המופלג והקשיש הידר אחר כל פרטי ההלכה, התאבל וכאב על חורבן הבית וישן את שעותיו הספורות על גבי אבן גדולה.

אנשים בכל רחבי העולם קיבלו מושגים חדשים על האבלות הנדרשת על חורבן בית המקדש ומושגים חדשים ונאצלים על דמותו הסגפנית הבלתי ניתנת לתפיסה בשכל אנוש, של רבן של ישראל מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל.

ראשי ישיבות ורבנים חשובים שליט"א הגיבו בהתרגשות על כוחה העצום של תמונה אחת לחנך דור שלם, וכפי שאף העיד נכדו חביבו ומקורבו של מרן זיע"א, יבלחט"א הגאון רבי גדליה הוניגסברג שליט"א, רב קהילת 'ושנה הלכות' בבני ברק, בטורו הנפלא 'בקודש פנימה', כי במשך השנים ישן סביו מרן זיע"א על הרצפה ורק בזקנותו המופלגת עבר לישון על גבי מזרון על הרצפה, כאשר הוא אינו מוותר על האבן הגדולה אותה הניח על גבי המזרון, ואת ראשו הניח על גבי האבן.

 

***

 

כל ימיו עורר רבן של ישראל זצוק"ל על החובה המוטלת על כל יחיד ויחיד לדאוג בכל הילוכיו לקידוש ד' ולהיזהר ולהישמר ח"ו מכל בדל של חילול ד'. על אחת כמה וכמה בימי החופשה ובין הזמנים הנמצאים בפתחנו, בהם יש להקפיד ולהישמר על כך מכל משמר, כפי שעורר רבן של ישראל זיע"א.

במגזין השבוע נפתח צוהר מיוחד להליכותיו של מרן זצוק"ל בעת לכתו ברחוב, צרור סיפורים מפעימים בפרסום ראשון מתוך היצירה הנדירה "חכימא דיהודאי" העומדת לצאת לאור בימים הקרובים.

ועל ידי הליכה בדרכיו הטהורות נזכה בע"ה במהרה לגאולה השלמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן