"אצל אבא (מרנא ה'חפץ חיים' זצוק"ל) רואים דבר יותר גדול: הקב"ה גוזר והצדיק מקיים"

דברי חיזוק מיוחדים שעורר רבנו מרן ראש הישיבה הגר"ד לנדו שליט"א מה להתחזק באלול

 

 

"מסופר", שח השבוע רבנו מרן ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו שליט"א, "שנשאל בן מרן ה'חפץ חיים' זיע"א, האם רואים אצל אביו 'צדיק גוזר והקב"ה מקיים', וענה, 'אצל אבי רואים דבר יותר גדול, הקב"ה גוזר והצדיק מקיים!', וזה תפקידנו לקיים את המצוות כתיקונן".

הוסיף רבנו מרן ראש הישיבה שליט"א: "בימי אלול יש להתחזק בלימוד התורה וקיום המצוות, וכן להתחזק בהוי דן את כל האדם לכף זכות, וכמו שכתב רבינו יונה בפרקי אבות שאם מכירים את האדם שהוא איש בינוני שלפעמים עושה טוב ולפעמים עושה רע ואם יעשה דבר שיש לדונו לכף חובה ויש לדונו לכף זכות, יכול לומר שהתכוון לטובה".

 

אמירת סליחות

 

עוד ערר מרן שליט"א בעניין אמירת הסליחות:

"את הסליחות צריך לומר בהתלהבות, ובשביל זה צריך להבין את מה שאומרים וכדאי מאוד להשתמש בסליחות עם פירוש, ככה יותר קל להבין. צריך גם לדעת שעיקר הסליחות הוא מה שאומרים בסוף, והם עננו וכו' ומי שענה וכו' ומוכח כן מרש"י בתענית י"ד א' ד"ה רב יהודה, ובדיוק שם פחות מדקדקים ואומרים בסוף במרוצה. כדאי לעבור לפני הסליחות על חלק מהסליחות בשביל להבין אותם".

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

זאת התורה לא תהא מוחלפת – "כל המבזה תלמידי חכמים"

בימים אלו של ימי הפורים הורה רבינו הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לאחד ממרביצי התורה החשובים שליט"א שיראה להזהיר את בני הישיבה לקראת ימי הפורים, שידעו "ששום

'סגולות' לפרנסה

  בפרשתנו אנו לומדים על ירידת המן. דור המדבר לא היו צריכים להשתתף בהרצאות בנושאי אמונה וביטחון בכל הנוגע לפרנסה. היה ברור ומוחשי כל כך

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן