עליית המחירים: מה צריך לקרות כדי שהמצב ישתנה

עליית המחירים: מה צריך לקרות כדי שהמצב ישתנה

בעקבות התגובות הרבות שקיבלנו בשבוע שעבר על ה'זהירות, כאן דוחים', והכאב שניבט מהם, על דחיינות של שנים בתחומים שונים ברוחניות וגשמיות, החלטתי לשתף אתכם באחד מכלי האימון החזקים ביותר שאנו משתמשים בהם בקורסים ובאימון הכלכלי שלנו. כלי שיכול להזיז קירות ולפתוח דלתות אצלינו פנימה ומול הסובבים אותנו, ולאו דווקא בפן הכלכלי.

הכלי אינו אלא משפט שצריך להישאל שוב ושוב: 'מה צריך לקרות כדי ש…?'

מה צריך לקרות כדי שהמצב ישתנה? מה צריך לקרות כדי שנעשה שינוי כלכלי ומהר?

דרך התשובות שתקבלו מעצמכם או מהסובבים תבינו מדוע אתם לא עושים עדיין את השינוי. ייתכן שזה בגלל שהמצב לא כל כך קשה וכואב שיצדיק לעשות את השינוי. אולי בגלל שלא ברור לנו מה המשימות שנצטרך לעשות, ואיך עושים אותן, או שזה לא כל כך חשוב לנו בינתיים.

אחרי שתקבלו את התשובה, תמשיכו בשאלה שוב ושוב, מה צריך לקרות כדי ש… עד שתקבלו את התשובות המדויקות שיניעו אתכם לפעולה.

 

***

 

לדוגמה, אנחנו צריכים לשים כסף בצד לחתונות הילדים ולא עושים זאת ועוברים חודשים על גבי חודשים שאנחנו מבטיחים לעצמינו לטפל בזה ועדיין לא מגיעים לשעה הכשרה לכך…

נתחיל בשאלה: מה צריך לקרות כדי ש… נתחיל לחסוך?

אם התשובה תהיה: מתי שנדע איפה ואיך עושים את זה, נמשיך בשאלה: מה צריך לקרות כדי שנדע וכו'…

אם התשובה תהיה: להתייעץ עם אנשי המקצוע בתחום, נמשיך בשאלה: מה צריך לקרות כדי שנתייעץ איתם?

עד שנגיע לעומק ונגלה שזה לא מספיק חשוב לנו משום מה או שאנחנו בונים על הלוואות שיגיעו וגם כאן לא נרפה ונשאל את עצמינו מה צריך לקרות כדי שלא נמשיך לבנות על אותן הלוואות? אולי התשובה תהיה, מתי שנבין שאין הגיון לשלם כל כך הרבה ריביות והחזרים חודשיים ושהכאב בתשלומי הלוואות וחובות הוא רב וכך נקבל את ההחלטה המהירה לטפל בזה.

 

***

 

פעמים רבות אנו נתקלים בכל מיני מצבים תקועים, אצלינו, אצל הילדים שלנו, מול הבוס בעבודה וכדו', ברוחניות ובגשמיות.

תשאלו את עצמכם שוב ושוב, מה צריך לקרות כדי שנקום מוקדם יותר? מה צריך לקרות כדי שנגיע לתפילה 5 דקות יותר מוקדם, מה צריך לקרות כדי שהילדים שלנו יקשיבו לנו? וכן הלאה! זהו כלי עוצמתי שפשוט משנה חיים!

 

***

 

אשתף אתכם בשתיים מהתגובות הרבות שקיבלתי לאחרונה מהמשתתפים בקורסים שלנו:

"שלום ר' ישראל, אני לא יודע אם אתה זוכר, אבל לפני בערך שבוע (אולי קצת יותר) התקשרתי אליך להתייעץ בקשר לחברת… שהתנתקתי מהם ב"נתק" (- אתר לניתוק מהיר מכל חברות התקשורת, י.ג.) והם שלחו לי מכתב מעו"ד לגביה בהצמדה וריבית.

"אמרת לי שאם יש לי מסמך התנתקות אני אתקשר לבטל את התשלום וכו' – באמת בדקתי שכתוב ב'נתק' שלפני שמתנתקים לבדוק אם יש חוב או משהו וזה אני לא קלטתי, ואכן היה לי חוב.

"בקיצור, התקשרתי אליהם להגיע להסדר – אמרו לי שיפנו את הבקשה להנהלה – רדפתי אחריהם שבוע. בפעם האחרונה ביקשתי שיעבירו אותי להנהלה לבקשת הסדר החוב – הפקיד אמר לי מה שאמרה לי הפקידה בפעם הראשונה – שיעבירו את הפניה שלי להנהלה ויחזרו אלי בקרוב.

"אמרתי לו, זה מה שאמרו לי כבר לפני שבוע, ואז שאלתי אותו, מה צריך לקרות שיעבירו אותי להנהלה עכשיו? ואז הוא אומר לי: חכה על הקו – ובתוך 5-7 דקות הוא הסדיר איתי את החוב בסייעתא דשמיא גדולה. הוא אמר לי אח"כ שזה מאוד חריג מה שהם עשו.

"תודה גדולה על שהענקת לי את המשפט הזה 'מה צריך לקרות ש…'"

משתתפת נוספת כתבה במייל: "הכלים לשינוי כלכלי שהבאתם בהרצאות ובהכשרה משמשים אותי הרבה ולאו דווקא במישור הכלכלי. זה מתבטא במישור הרוחני, בחינוך הילדים, בשינוי סדרים בבית, בשינוי שלי כלפי עצמי, ובעוד משהו קטן ונחמד מהצד – בזכות זה הצלחתי לרדת 10 ק"ג במשקל…

"השאלה מה צריך לקרות בשביל – נשאלת אצלי היום בבית כמעט על בסיס יומי ונותנת תנופה לשינוי. כמו גם שלמדתי להגדיר יעדים ואז לחתור אליהם, ולא סתם לתת כיוון באוויר".

לסיום, נזכור תמיד שצריך את הסייעתא דשמיא והתפילות שנזכה לעשות את ההשתדלות הנכונה להגיע לשלווה ורוגע בכלכלת הבית מתוך בריאות ושמחה, ו… כן, "מה צריך לקרות כדי שנתפלל על זה כמו שצריך"…

הצלחה רבה ברוחניות ובגשמיות!

תוכן קשור

תגובה אחת

  1. מדהים!
    השיטה הזו עובדת לי היטב!
    עוד טור מחכים מבית מדרשו של הרב ישראל גוטמן – גוטפלוס.
    אתה מלא וגדוש ומאחל לך להמשיך לעוד עוד ועוד אלפי משפחות לשלווה כלכלית ורוגע ברוח התורה.
    אתה עושה עבודה מדהימה עם משפחות ובקורסים הנפלאים שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

זאת התורה לא תהא מוחלפת – "כל המבזה תלמידי חכמים"

בימים אלו של ימי הפורים הורה רבינו הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לאחד ממרביצי התורה החשובים שליט"א שיראה להזהיר את בני הישיבה לקראת ימי הפורים, שידעו "ששום

'סגולות' לפרנסה

  בפרשתנו אנו לומדים על ירידת המן. דור המדבר לא היו צריכים להשתתף בהרצאות בנושאי אמונה וביטחון בכל הנוגע לפרנסה. היה ברור ומוחשי כל כך

'שבת שירה' – ישראל נדמין לקן ציפור

השבת הקרובה, פרשת בשלח, מכונה 'שבת שירה'. מנהגים מיוחדים יש לשבת זו, הקשורים לשירת הים וקשורים לפרשת המן. רבים אף קוראים בשבת זו פרשת המן.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן