רב קהילות יוצאי צרפת עלה למעונו של מרן הגר"ד לנדו שליט"א

לאור האנטישמיות הגואה, זקן רבני צרפת הגאון רבי יהושע ברכץ שליט"א עלה למעונו של מרן הגר"ד לנדו שליט"א להיוועץ עמו כיצד לחזק את יהדות צרפת והתפוצות בכלל
רבי יהושע ברכץ אצל רבי דב לנדו
רבי יהושע ברכץ אצל רבי דב לנדו
לאור האנטישמיות הגואה, זקן רבני צרפת הגאון רבי יהושע ברכץ שליט"א עלה למעונו של מרן הגר"ד לנדו שליט"א להיוועץ עמו כיצד לחזק את יהדות צרפת והתפוצות בכלל.
הגר"י ברכץ אשר מחזיק בקשר קרוב עם מרן שליט"א עוד מימי בחרותו בישיבת סלבודקא לפני כשישים שנה, התקבל בחמימות ע"י מרן אשר נעמד לכבודו, והם שוחחו בענייני השעה.
במענה לשאלה מה לומר ליהודי צרפת להתחזק, השיב שיתחזקו בתורה ובשמירתה ובזכות זה יפסיקו הגויים להציק להם, וזה הדבר שכלל ישראל צריכים לעשות בגולה וכן בארץ הקודש, להתחזק בתורה וירא"ש.
בהמשך הדברים ביקש הגר"י הסכמה לספרו על מסכת מקוואות העומד לראות אור בקרוב. לביקור התלווה גם הנגיד ר' שמעון קוריאל המחזיק את רשת הכוללים בנשיאות הגר"י ברכץ.
רבי דב לנדו לוחץ יד לרבי יהושע ברכץ
מרן הגר"ד קם מלוא קומתו לגר"י ברכץ שליט"א

 

רבי יהושע ברכץ אצל רבי דב לנדו

 

רבי דב לנדו כותב מכתב לרבי יהושע ברכץ

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

זאת התורה לא תהא מוחלפת – "כל המבזה תלמידי חכמים"

בימים אלו של ימי הפורים הורה רבינו הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לאחד ממרביצי התורה החשובים שליט"א שיראה להזהיר את בני הישיבה לקראת ימי הפורים, שידעו "ששום

'סגולות' לפרנסה

  בפרשתנו אנו לומדים על ירידת המן. דור המדבר לא היו צריכים להשתתף בהרצאות בנושאי אמונה וביטחון בכל הנוגע לפרנסה. היה ברור ומוחשי כל כך

'שבת שירה' – ישראל נדמין לקן ציפור

השבת הקרובה, פרשת בשלח, מכונה 'שבת שירה'. מנהגים מיוחדים יש לשבת זו, הקשורים לשירת הים וקשורים לפרשת המן. רבים אף קוראים בשבת זו פרשת המן.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן