"נס גלוי!"

"כמעט תעלומה", הכריז הכתב, "נס גלוי!" הגיב המנחה. במהדורות החדשות המרכזיות לא ידעו כיצד להגיב על הנתונים המפתיעים והבלתי מובנים של אחוזי הדבקה הנמוכים ביותר במגזר החרדי, לאחר הוראת רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, לקיים לימודים בתלמודי התורה

"כמעט תעלומה", הכריז הכתב, "נס גלוי!" הגיב המנחה. במהדורות החדשות המרכזיות לא ידעו כיצד להגיב על הנתונים המפתיעים והבלתי מובנים של אחוזי הדבקה הנמוכים ביותר במגזר החרדי, לאחר הוראתו של רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, לקיים לימודים בתלמודי התורה.

הקטעים הבאים הינם 'בשם אמרם', ציטוט מהנתונים והדיווח אותו הביאו במהדורת החדשות המרכזית ביום שלישי בערב:

"שבועיים וחצי אחרי שמחת תורה, שבוע וחצי אחרי פתיחת מערכת החינוך במגזר החרדי ובכל זאת הנתונים עכשיו בכיוון טוב מאוד.

"מקדם ההדבקה, אותו הר מפורסם כמה כל אחד מדביק, במגזר החרדי הוא הכי נמוך 0.6, פחות מהמגזר הכללי שם הוא 0.7 והמגזר הערבי שם אנחנו כבר על 1. אלו הנתונים שאנו מקבלים מפרופסור ערן סגל ממכון ויצמן.

"נמשיך לשאלה, אולי הירידה אצל החרדים היא בגלל ירידה בכמות הבדיקות? גם כאן אתה רואה ירידה בכל המגזרים בכמות הבדיקות ועדיין החרדים זו אוכלוסייה עם הכי הרבה בדיקות לנפש, המגזר הכי נבדק בישראל הוא החרדים.

"תוסיף גרף שלישי ואחרון של שיעור החיוביים. אצל החרדים לראשונה הם מתחת לערבים. היה רגע בעיצומו של הגל השני אחת מארבע בדיקות במגזר החרדי הייתה חיובית. כשאתה מוסיף את העובדה שאנחנו רואים את הירידה הזו גם בחולים קשים ונפטרים, כלומר אין כאן מניפולציה חסרת תקדים או רחבה בהיקף על הנתונים, גם אם יש תחלואה סמויה ויש תחלואה סמויה היא כנראה לא כל כך נרחבת,

אנחנו מגיעים למסקנה שאולי דיווחנו הרבה על ההפרות במגזר החרדי אבל לא הראינו מספיק את הרוב המציית, עובדה שמשתקפת כעת בנתונים".

וכיצד הגיב המנחה המופתע? "כמה שאנו מנסים להבין את המחלה הזו נדמה שאנו מבינים אותה פחות".

המסקנה שלנו היא ברורה וחזקה הרבה יותר: עם ישראל הזוכה לצעוד לאורו של רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, פעל על פי הוראתו בלבד בפתיחת כיתות לימוד בכל אתר ואתר, בלא שאלות ובלא כל הרהור. פעם אחרי פעם אנו זוכים להיווכח בעיני בשר את הנהגתו הפלאית של רבן של כל בני הגולה שליט"א, האורים ותומים שזכינו בדורינו היתום, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן