זמני תשובה – ההזדמנות הגדולה

השנה, למרבה הכאב, לא זקוקים להמחשות עד כמה התפילות בימי הרחמים והסליחות ובימים הנוראים נצרכות * מגיפת הקורונה מכה בעולם כולו ולא רואים את סופה, משביתה ממלכות, בולמת כלכלות וגורמת לזעזועים בכל המישורים בקנה מידה עולמי

כהרף עין חלפה לה כמעט שנה מאז העתרנו לשנה טובה ומתוקה והנה הימים הנוראים ניצבים לפתחינו.
בשבת הקרובה יברכו בכל תפוצות ישראל את חודש תמוז הבא עלינו לטובה, אשר הנוטריקון שלו, כידוע: זמני תשובה ממשמשים ובאים, להציב בפנינו תמרור זיכרון להתכונן לקראת יום הדין הגדול והנורא, לכל אחד מאיתנו ולכל העולם כולו.
השנה, למרבה הכאב, לא זקוקים להמחשות עד כמה התפילות בימי הרחמים והסליחות ובימים הנוראים נצרכות. מלבד האסונות שאירעו במהלך השנה, בהם טרגדיות קשות מנשוא בהתמוטטותם של אנשים בשיא פריחתם, אחד מהם המקרה המזעזע בו אב צעיר בשנים התמוטט לבית עולמו בעת האבל על בנו הפעוט, והנה מגיפת הקורונה מכה בעולם כולו ולא רואים את סופה, משביתה ממלכות, בולמת כלכלות וגורמת לזעזועים בכל המישורים בקנה מידה עולמי. האם זקוקים לתזכורת או המחשה גדולה מזו עד כמה אנו צריכים לבקוע שערי שמים בימים הנוראים?!
אך זו גם ההזדמנות הגדולה שלנו למיגור המגיפה ושאר האסונות. לפני שנים רבות, בעת שתלמיד חכם מרביץ תורה חלה ומצבו החמיר, עלו בני משפחתו לרבן של ישראל מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל, על מנת שיברכו ויעתיר עבורו. מרן זצוק"ל, אשר נשא את כל בית ישראל על כתפיו כאב רחום, התבטא בין היתר: עוד מעט ראש השנה, זו הזדמנות מיוחדת עבורו לתפילה ולקרוע את רוע הגזירה.
ההזדמנות הגדולה ממתינה לנו בעוד זמן קצר, הבה ניערך כראוי ונזכה לרחמי ד' יתברך על כל ברואיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן