ותפתח האדמה את פיה

מחזה מדהים ומבהיל כאחד נצפה השבוע בחניון בית החולים שערי צדק בירושלים: בולען אדיר נפער לפתע פתאום. האדמה פערה את פיה ובלעה לתוכה רכבים בזה אחר זה עם כל תכולתם. אך בנס הסתיים האירוע ללא נפגעים בנפש.

המראה המזעזע שאירע בתזמון מבהיל של פרשת קורח, הזכיר לכולם את העונש הנורא שאירע לקורח ועדתו שקראו תיגר על ד' ועל משיחו עבד ד' וזרעו מחלוקת נוראה ואיומה בעם ישראל.

לפני מאות שנים, בתקופת אדונינו הרמ"א זיע"א, אירע מעשה נורא של בליעה באדמה. אנשים שהמרו את פיו הקדוש של הרמ"א וערכו חתונה סמוך לכניסת שבת קודש, לאחר שגזר שלא לערוך חתונות מעין אלו מפני חשש לחילולי שבת חמורים, ולאחר שסירבו לשמוע להוראתו למרות שיצא אליהם והתריע בפניהם, פתחה לפתע האדמה את פיה ובלעה אותם, כפי שמסופר בפנקסי הקהילה בקרקוב. עד היום, מקום בליעת האדמה בסמוך לבית מדרשו של הרמ"א מגודר בגדר ברזל שחורה, מעוטרת במגן דוד.

דברים נוראיים התבטא על כך מרן ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי שליט"א: "מפעם לפעם מתעורר בשמים צורך כזה, בכל מיני שלבים, בכל מיני רמות, ישנה מרידה בגדולי ישראל כשמביעים מין מחשבה פסולה וחמורה: מי אומר שגדולי ישראל הם המעצבים והם יודעים מה לעשות על פי ד'. ואז יש צורך להביע את אמיתות העניין. כשהצורך הוא גדול, מאמתים זאת על ידי 'ופצתה האדמה את פיה'. מבהיל. מעשה זה יש בו לקח דורות ועל כל אחד ללמוד מכך".

הבה נודה לד' יתברך על כך שבתזכורת שנשלחה השבוע על פתיחת האדמה את פיה באופן כה מוחשי, לא אירעה בחסדי שמים פגיעה בנפש, ונזכה לחזות בבנין ירושלים לאורם של רבותינו גדולי ומאורי הדור שליט"א.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן