וללבנה אמר…

"בדוק ומנוסה שנים רבות, שכאשר הלבנה מתכסה בעננים, אני אומר את המעשה מבעל ה'קצות החושן' והלבנה נגלית" * מעשה מופלא מהגה"צ רבי יואל טוביאס שליט"א
צילום משה גולדשטיין

בימי הקרה הפוקדים את אזורינו, נתקשו רבים למצוא את הלבנה מציצה מבין החרכים לשם ברכת הלבנה. שוב ושוב נצפו יהודים יראי השם מחפשים את הלבנה, חוששים להפסיד את המצווה החשובה.

אברך חשוב (השם המלא שמור במערכת) המתגורר בשיכון ו' בבני ברק, שלח לשולחן המערכת מעשה מחזק, בעל מסר מהדהד:

במוצאי שבת, לאחר תפילת ערבית בזמן רבינו תם, יצאתי עם עוד מספר אנשים מבית הכנסת המרכזי בשכונה לברכת הלבנה. התפללנו יחד עם רב ואב"ד השכונה, הגאון רבי יואל טוביאס שליט"א וחיפשנו מכל הכיוונים את הלבנה, אך לא מצאנו. היא הסתתרה היטב בחשכה, בין העבים. לא ידענו מה לעשות, הבטנו על הרב והוא אמר לנו את הדבר המופלא הבא: "בדוק ומנוסה שנים רבות, שכאשר הלבנה מתכסה בעננים, אני אומר את המעשה מבעל ה'קצות החושן' והלבנה נגלית.

"ה'קצות החושן' כיהן כרב קהילה. פעם אחת הוא בא לערוך קידוש לבנה, אך הלבנה נתכסתה בין העננים. ניגש אליו חסיד וסיפר לו שפעם אחת רבו האדמו"ר בא לערוך קידוש לבנה והיא הייתה מכוסה. אמר רבו, 'לו הענן מימין יזוז ימינה והענן משמאל יזוז שמאלה, נראה את הלבנה'… וכך הווה!

"אמר ה'קצות החושן': 'ריבונו של עולם, והתורה לא שווה?!' אך יצאו המילים מפי קדשו והלבנה נתגלתה!"

"מיד בתום הדברים הנפלאים הללו שסיפר הגה"צ רבי יואל טוביאס שליט"א", מספר אותו אברך, "נתגלתה הלבנה במלוא הדרה ואמרנו את ברכת הלבנה בהתרגשות רבה ובסיומה אף רקדנו בהתלהבות של מצווה".

בימים אלו, בהם פעמים רבות האור מתכסה בענני חושך ומתקשה להבליח באפילה, נזכור ונתחזק בכח התורה שהיא מגינה ומצילה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן