"הישיבה זה דבר נפלא ביותר שהקב"ה שתל מאז בריאת העולם"

הורים רבים ומרביצי תורה הזילו דמעות התרגשות עם פתיחת זמן קיץ בעולם התורה והישיבות הקדושות כימים ימימה, לפני שפרץ לחיינו עידן הקורונה

הורים רבים ומרביצי תורה הזילו דמעות התרגשות עם פתיחת זמן קיץ בעולם התורה והישיבות הקדושות כימים ימימה, לפני שפרץ לחיינו עידן הקורונה.

הקולות והמראות חזרו לחיינו, המולת הלומדים שבה להתרונן בעוז, האור הבוקע מהיכלי התורה בימים ובלילות חזר להאיר את החשיכה הנוראה שעברה על יושבי הארץ.

"הישיבה זה דבר נפלא ביותר שהקב"ה שתל אותה מאז בריאת העולם", אמר מרן ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי שליט"א, באחת משיחותיו שנאמרו מביתו בפרוץ הנגיף והועברו בשידור ישיר בעולם כולו. "אבותינו, אברהם אבינו כבר היה בישיבה, זקן ויושב בישיבה, מה לא היה טוב לו בבית אצלו? אין כמו הישיבה.

"אם נדע ונכיר להתנהג כך, להעביר את התוכן הפנימי של הישיבה על כל הכלול בה, ואני מדגיש על כל הכלול בה, באר חפרוה שרים כרוה נדיבי עם, כל פרט מההלוך ילך של הישיבה, כל סדר, כל שעה, הכל מתוכנן ולא סתם מתוכנן, הוא חקוק, מתכונת שלנו של הישיבה כפי שייסד רבי חיים וואלז'ינר, ורבי ישראל סלנטר זיע"א, הכיר בכך שאי אפשר להיות בישיבה ולקבל את כל התוכן אם לא יצרפו לזה את לימוד המוסר, כמה חשוב שהדברים האלו יהיו חקוקים בנו ומורגלים בנו".

ועתה, בעת שעולם הישיבות נפתח מחדש, כבר עורר על כך מרן הרב מפוניבז' הגרי"ש כהנמן זצוק"ל, כי יום פתיחת הזמן הוא עת רצון וראוי לעורר תפילות ובקשות, ובפרט בימים אלו של הכנה לקבלת התורה, בתפילה שנזכה לקבל את התורה מחדש באהבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן