"גילו לנו רבותינו כשמגיעה גזירת שמים על כלל ישראל"…

מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א: "כשאנו עומדים בעיצומה של מגיפת הקורונה אנו מצווים להתחזק בענייני אמונה וביטחון"

דברים נפלאים, מעוררים ומחזקים בענייני השעה עמהם מתמודד כלל ישראל בשנה האחרונה, נשא מרן ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, ראש ישיבת "עטרת ישראל" וחבר מועצת גדולי התורה, בעצרת בהיכלה של הישיבה הקדושה לציון 32 שנים להסתלקות חמיו, מרן המשגיח הגה"צ רבי מאיר חדש זצוק"ל. 

"מורי חמי מרן המשגיח זצוק"ל, כל חייו היו מלאים באמונה וביטחון וראינו את המשגיח זצוק"ל בכל מיני מצבים גם בעניינים המשפחתיים ובמיוחד בעניינים של כלל ישראל והיו מצבים קשים וכמו שמכירים את מרן המשגיח זצוק"ל הוא היה אדם בעל לב ורגש, מרגיש את השני והיטיב לראות דברים לאשורם, פיקח וחכם ארזים היה ובכל מצב היה נשאר רגוע ומדבר בביטחון מלא בבורא עולם ונוסך בסבביו ביטחון ומאמין באמונה שהקב"ה יסובב הכל לטובה.

"גילו לנו רבותינו שכשמגיעה גזירת שמים על כלל ישראל הן בגשמיות ובוודאי ברוחנית וכשבאה צרה לעולם בדרך כלל זה בשביל עם ישראל ומגיעה בדרך כלל עקב חיסרון באמונה, אמונה זו עבודת השם ובאמונה יש הרבה סייגים".

הוסיף והרחיב מרן ראש הישיבה שליט"א: "כשבני ישראל באו למצרים ומשה רבינו בא להוציאם בפעם הראשונה נאמר בתורה 'ויאמן העם' ובקריאת ים סוף נאמר 'ויאמינו בד' ובמשה עבדו'. מה התחדש באמונה אחרי קריעת ים סוף שלא היה לפני כן? אלא שבאמונה יש שטייגען ואין לה סוף וכל אחד יכול להתעלות בעצמו כי ההשגות וההרגשות הן חדשות ותוקף האמונה גובר לפי ההתקדמות של האדם. וכשאנו עומדים בעיצומה של מגיפת הקורונה אנו מצווים להתחזק בענייני אמונה וביטחון וכמו שכתוב בנפש החיים – עצם הביטחון מביא לנו בעזרת השם את הישועה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן