"בכח התורה לעצור את השתוללות הנגיף"

ראייתו למרחוק של רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, אשר כבר עם פרוץ המגיפה הורה להמשיך ולקיים את לימוד התורה בתלמודי התורה ובישיבות הקדושות, כמובן לפי כללי הבריאות, הצילה את עולם התורה

זמן אלול שנפתח בקול תרועה בעולם הישיבות, הכוללים ובתי תינוקות של בית רבן שבהבל פיהם מקיימים את העולם, גרם לקידוש שם שמים עצום. גדולי ישראל שליט"א התבטאו כי פתיחת הזמן ובפרט בתקופה זו משפיעה ללא ספק שפע עצום של רחמים וברכה על עם ישראל.

ראייתו למרחוק של רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, האורים ותומים של הדור, אשר כבר עם פרוץ המגיפה הורה להמשיך ולקיים את לימוד התורה בתלמודי התורה ובישיבות הקדושות, כמובן לפי כללי הבריאות, וכפי שהתבטא בלשון קודשו שסגירת החיידרים והישיבות זו סכנה יותר גדולה מהנגיף, הצילה את עולם התורה, הישיבות הקדושות ותלמודי התורה.

בכנס נרגש שהתקיים לפי כל כללי גורמי הבריאות, לרגל סיום על מסכת כלאים שנלמדה על ידי רבבות תלמידי מפעל המשניות הארצי "זכרון חנה" לע"נ הרבנית הצדקנית מרת חנה שטינמן ע"ה, אשת חבר ליבלחט"א ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שרגא שטינמן שליט"א, הופיע בהדרו רבן של ישראל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, לאחר חמישה חודשים בהם נמנע מלהשתתף באירוע פומבי.

ההתרגשות הייתה בשיאה עת ביקש הגאון הנודע רבי מרדכי בונם זילברברג שליט"א, רבה של שכונת שיכון ה' בבני ברק, תלמידו נאמנו של רבן של ישראל מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל ותלמידו מקורבו של יבלחט"א רבן של ישראל שליט"א, מכל הילדים לעמוד על מקומם ובירך בהתרגשות עצומה בשם מולכות ברכת "שחלק מחכמתו ליראיו", וכל הקהל אחריו, כאשר זעקות הברכה הדהדו ויהדהו עוד שנים רבות בליבם של הילדים.

ומיד הכריז: "נצטוויתי ממרן שליט"א להוסיף, כי בתקופה זו שאיש אינו יודע מה יילד יום, אנו חייבים להתחזק בהגברת חילים לתורה, וכעת שמתחיל הזמן, כל אחד מחויב לעשות כל טצדקי כדי שלא להישאר בבית, אין שום תירוץ! אלא ללכת וללמוד בבית המדרש, ילדים בחורים ואברכים, איש בל יעדר, בכוח התורה לעצור את השתוללות הנגיף, ועל ידי זה נזכה לנגע לא יקרב באהלך, ברכה והצלחה וכל טוב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן