ג'ינוגרם

הכירו נא, מושג חדש. ג'ינוגרם.

מיקוד: ג'ינוגרם בין בני זוג.

נתחיל בתרגיל:

סבתא ניצולת שואה – ילדת סנדוויץ' – ילד מיוחד במשפחה – נולדתי לעת זיקנה – מגיע ממשפחה עם כסף – מגיעה ממשפחה ממוצעת – אבא אברך – אמא עובדת שעות רבות מחוץ לבית – תאומה – בכור – משפחתי התארחה הרבה אצל הסבתא – דודות בנות גילי – נולדתי לאחר שנות המתנה – בת יחידה – בת להורים גרושים – יתומה – בת זקונים – בת למשפחה ברוכת ילדים – מגיעה ממשפחה קפדנית – בן גרים – בעלי תשובה – סבא ידוע.

 

סליחה, שלום יקרה, מה שלומך?

אשמח לשמוע מה תרגלת? מה הרגשת?

וחזרה לתרגיל: מה מכל הפרמטרים מתאים לך?

מה לבעלך?

התחתנתם, ב"ה. חיים יפה, הודו לד'!

כל אחד מכם הביא נתונים ראשוניים, לא תלויים בו, אך הוא, תלוי בהם. מאד תלוי בהם. גם אם יכחיש. גם אם יתנגד. זה אצלו. זה חלק אינטגרלי ממנו. לנתונים אלו קוראים בשפה המקצועית, ג'ינוגרם.

ג'ינו = משפחה. גרם = תרשים.

נו, אז מה?

כלום. הכל בסדר.

רק רציתי להסב את תשומת לבך שבכל דיבור, דיון, דו שיח, ויכוח (ד' ישמור) זה לא רק ביניכם. זה הג'ינוגרם שלכם.

 

***

 

* הוא מספר שיש קידוש בבית כנסת, את בתור בת למשפחה פעילה ונמרצת אומרת, מצוין, קח אתך את כולם. הוא, בתור בן יחיד כמעט מתעלף, מה פתאום?! בושות! מי צודק? אין פה צודק או לא צודק, מבין או לא מבין. יש פה ג'ינוגרם.

* קבלתם הזמנה מדודה שלו לנישואי בתה. את, בתור בת לניצולי שואה מתחילה לתכנן מתי תצאי מהעבודה כדי לא לאחר לחופה. והוא, בתור בן אחרון במשפחה ברוכה אומר, עזבי, היא לא התכוונה שנבוא! אינך מסוגלת לשאת את הניכור הזה. מי פה מתנכר? מי משפחתי? מי לא מבין קודים משפחתיים? אף אחד לא כלום. הכל הג'ינוגרם.

* את רוצה לקנות בגד חמישי לשבת. הוא לא מבין למה? הוא לא קמצן, רק בהיותו ילד לא היתה לו חולצה שניה לשבת.

* את לא מוכנה שהילדים ישמעו ויכוחים בינכם. הוא אומר, מה יש? לא קרה כלום! זה החיים. ואת דבקה בעמדתך. הוא הרי לא יכול להבין את הפחד שליווה אותך בלילות ובביה"ס מי יודע איך יסתיים היום הוויכוח. ההורים שלך גרושים.

* הוא מוכן לאכול אצל כל קרוב משפחה, חבר, ידיד שמזמין אתכם לסעודת שבת. את לא מבינה איך. מתי ביררת הכשרים אצלם? כבת לבעלי תשובה רוב המשפחה מודרת מהתארחות אצלם. ואצלו? הכל אפשרי.

*  הילד מביא פתק מחבר – טיולי ג'יפים. הוא ממש פוחד / מסרב. הוא נולד אחרי 17 שנות ציפייה. הוריו אף פעם לא נתנו לו לצאת מהעיר עד הגיעו לישיבה. בקעמפים לא השתתף באמתלה שהוריו יוצאים לנופש במלון. נו, אז איך הבן שלו יקפץ בהרים עם ג'יפ מסוכן?

אל תתווכחו, אל תדונו, אין צורך להגיע למסקנות. חזרו שוב: ג'ינוגרם.

עוד דוגמאות? הקשיבי לשיח בינכם בארבעה הימים הקרובים ותמצאי מיד את הג'ינוגרם הזה שלא עוזב אתכם. אשמח להתעדכן.

אז מה אני באה להגיד?

בין בני זוג אין צודק או לא צודק. אשם או נאשם. יש ג'ינוגרם, גם אחרי 40 שנות נישואין הוא לא עוזב. צריך להכיר במציאותו. צריך ללמוד לחיות אתו. אי אפשר להתעלם ממנו כי הוא חלק מכם. הוא חלק משמעותי בהרכבת המשפחה שלכם. אין אפשרות להתעלם ממנו כי הוא נמצא. צריך לשתף אותו. לדבר איתו ולדבר עליו.

את הדיבור הזה לומדים באדברה. באולפן לרכישת שפה זוגית מקרבת אוהבת ומעצימה. תפסיקו להעביר את ימיכם ולילותיכם בדיוני סרק, בהתבצרות בדעות / עמדות. ב: מי נחשב אחראי, דואג לילדים, למשפחה. מי הקמצן ומי הכלכלן.

באדברה תלמדו לזהות אותו. תדעו להבחין מי מדבר מגרונו של מי. איזה ג'ינו = משפחתיות כל אחד נושא עמו והוא גורם לו לחשוב, להבין, להגיב, לדבר בכל נושא ובכל סיטואציה.

הכירו בו. כבדו אותו.

תדעו אז לכבד זה את זה.

מוזמנים לדבר על הג'ינוגרם שלכם בפגישה זוגית מרתקת ומעצימה. נגמרו הוויכוחים, הסתיימו הדיונים, בואו להתחיל חיים חדשים שמחים קרובים ואוהבים.

להשתמע שרה ש.

בחודש כסלו, לקראת נר איש וביתו, מבצע, פגישה זוגית במחיר מיוחד. התקשרו 0548457022 או כתבו לי למייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן