שינוי מציאות התפיסה של דרכי הרפואה

ד"ר פקטורוביץ: הרפואה המודרנית הקונבנציונלית תוך פרק זמן קצר בצורה מסחררת משלבת לתוך הפרוטוקולים המסודרים של הטיפול בחולי נגיף קורונה המלצות שלא דרכו על מפתן הרפואה ה"נאורה" עשרות אם לא יותר שנים

בפרשתינו הבורא יתברך מסדר לנו על פי התורה הקדושה ענייני הלידה וברית המילה בצורה שמלמדת כיצד מוציאים מכח לפועל את הסוד של העולם החומרי.

כשם שזרע שנרקב כמעט ונעלם מצמיח עץ פרי או עשב חיטה, כך מתאים בודדים נוצרים החיים ודרך העשייה בעולם כשברית מילה מגלה לנו עד כמה כוחינו כברואיו של המקום ובמיוחד חלק מעמו לעצב ולהכשיר את החומר להקדישו אליו יתברך.

כך גם בעת חידוש העולם הנוכחי לאחר "כימי צאתך מארץ מצרים" שבהם חשנו כולנו השנה עד כמה הוא חידוש לקום בבוקר ובמיוחד לקום בריאים ושלמים.

החידוש הזה מתבטא במלוא עוצמתו גם בשינוי מציאות התפיסה של דרכי הרפואה הרגילים והשגרתיים בעולם כולו.

מתרחשת פתיחת הצירים שלא יכולנו לתאר לעצמינו עוד לפני מספר חודשים כשהרפואה המודרנית הקונבנציונלית תוך פרק זמן קצר בצורה מסחררת משלבת לתוך הפרוטוקולים המסודרים של הטיפול בחולי הנגיף הנוכחי המלצות שלא דרכו על מפתן הרפואה ה"נאורה" עשרות אם לא יותר שנים, למשל אבץ, ויטמין d וסוגי אנטיביוטיקה וטיפולים שונים שלא היו מקובלים לשימוש במחלות ויראליות ואף אחד המומחים הגדולים במחלות זיהומיות בבית החולים רמב"ם מצהיר שיתכן והתרופה היעילה ביותר כשם שזה קרה במחלת מלריה, תגיע ממתכוני הרפואה הסינית המסורתית.

***

בנוסף, התחדשות העולם מתבטאת בצורת ההתכתבות בין מנהלי המחלקות הפנימיות של בתי חולים הגדולים בארץ ובחו"ל הלומדים אחד מהשני שימוש במודלים שונים שהצליחו וכן מכישלונותיהם בצורות הטיפול השונות. כל זה בניגוד לנוהג של שנות השגרה של התנשאות מקצועית מסוימת שכמובן לא כללה את כל הרופאים ח"ו אך הייתה לנגע מצוי.

התופעות הללו מכשירות קרקע היהודית והייעודית למידות הענווה וההכנעה, אשר כל כך נדרשות לכולנו בכדי לשוב אליו יתברך מאהבה.

יתירה מזו שירי האמונה והדבקות המושמעים גם בתוך תקריתי העוינות לכאורה, בכל חלקי עם ישראל, אלו השירים ששולטים בסופו של דבר בליבם של ישראל.

אתמול שוחחתי עם אחד מבכירי רופאי מחלקת קורונה, לדעתי הטובה ביותר בארץ, ושוב התרגשתי מהשינוי המתחולל ולא תמיד במודע של האחדות שצומחת ומתעצמת יותר ויותר בתקופה הקשה הזו.

בואו נתפלל שחידוש העולם שהגיע בעל כורחנו בצורה כה כואבת יתקבע, אך יעבור למסלול השמחה והבריאות וכן שהמידות הטובות ההופכות דומיננטיות יותר ויותר בתוכינו וסביבנו תישארנה איתנו לעד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן