הרהורי החזית

ד"ר פקטורוביץ: "כשראיתי שגם בחלומות אני ממשיך לתת תשובות ולקבל החלטות גורליות בנושא המגיפה, הבנתי שהמלחמה היא מלחמה ובפרט כשהחזיתות רבות הן"

כשראיתי שגם בחלומות אני ממשיך לתת תשובות ולקבל החלטות גורליות בנושא המגפה, קבוצות הסיכון, התמגנות, מניעת סיבוכים ואיתור נקודות התורפה והידרדרות, הבנתי שהמלחמה היא מלחמה ובפרט כשהחזיתות רבות הן.

בלילה, כשגרת השבועות האחרונים, עברתי על עשרות דפי מחקרים ודיווחים מכל קצוות תבל כדי לגבש קו המנחה האופטימלי למנוע ולרפאות, להגן ולחזק, בגוף ובנפש, ברוח ובגשם. בהתחשב בפגיעות היתירה של הציבור שלנו מכל הבחינות כולל הפן הבריאותי והכלכלי.

חודש ניסן הוא זמן גאולה כידוע, רק הרבה יותר קשה לתרגם את לשון הגאולה הווירטואלית מתוך ההגדה לניסיון היישום בשטח, כחוד הלהב בסכין המנתחים וזה מה שאומרים בכל יום 'כימי השמים על הארץ', כשאחרי אחת התפילות הקרועות, תרתי משמע, על-ידי שיחות פיקוח נפש ולב הקרוע אמרתי לבני, כי הרגשתי במילים הללו שאם יהודי יתרגל ויתאמץ להוריד את השמיימיות שהיא המהות שלנו לארץ הכאובה, הוא יצליח לבטל מעצמו את הרגלי הטבע, אך עם זאת "כימי השמים", להישאר ולחיות בעולם הזה ובמציאות הקשה את ה"יום", כמושג של עבודת היהודי עם ה"מגפיים" בתוך המצווה כשם שמובא בספרי חסידות במצוות סוכה.

משמעות הדבר – לעשות עם כל האש היהודית, עם כל המוח והכח המגויס על-ידי אמונה את כל מה שצריך בבחינת ההשתדלות עד כמה שזה שבירה של ההרגלים ושל המחשבות השמיימיות ובזו המהות להיות ולהישאר יהודי בכל מצב.

***

לפני דקות ספורות עיינתי בדו"ח של הרופא הישראלי בכיר העובד מזה שנים במחלקת טיפול נמרץ בעיר פאדווה שבאיטליה (שהייתה עיר ואם בישראל לפני מאות שנים), ד"ר שפר, המעיד מתוך ניסיון בטיפול במאות רבות של החולים בעת המגפה הנוכחית שמתחילים לראות אור בקצה המנהרה ולחוש תוצאות מטיפולים שונים שנוסו בעיקר בסין, אך גם בארצות אחרות והשורה התחתונה היא נחישות וסבלנות ולדעת שברוב המקרים התקופה הקשה בכל חולה היא כשבועיים שבהם צריך להתאמץ ולחפש ללא הפוגה דרך להציל ולחזק.

[השגחה מופלאה! לאחר הכנת המאמר שמתי לב כי היארצייט של הצדיק מפאדווה חל השבוע ביום שלישי, והזכרנו את עירו! לא רק זאת: לפני מספר שנים נסעתי מרחק ארבע מאות קילומטרים כדי להשתטח על ציונו באותה העיר, אולם בית החיים היה נעול. עמדתי על יד החומה ואמרתי תהילים באמונה שלימה שהנסיעה הייתה נצרכת למשהו ואדע בעתיד מדוע והנה עתה זכותו תגן עלינו ועל כל ישראל והשורות שכתבנו תחדורנה ללבבות של רבבות בעזרתו יתברך!]

המסר לכל אחד מאיתנו הוא לבצע הוראות של גדולי ישראל שעולות בקנה אחד עם ההוראות של משרד הבריאות בלי שמץ של ספק שהן הן מצווה דאורייתא והוראת השעה וכמובן להתפלל שיהיו לנו כוחות ודעת דקדושה לכך ושנזכה לישועה וגאולה שלמה עוד בימי הניסן האלה בחסדים גדולים ורחמים רבים. פסח כשר ושמח, שליו ובריא לכולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן