איך מוציאים ספר לאור בימינו? ריאיון מפתיע ומרתק

איך בוחרים הוצאה לאור? מדוע משתלם להוציא ספר דווקא דרך הוצאה לאור? כמה עולה להוציא ספר? ומהם האתגרים העומדים בפני מוציא ספר כיום? יצאנו לריאיון וחזרנו עם תובנות מסקרנות, ידיעות מרתקות וחומר שכל חובב ספרים חייב לקרוא!
הוצאת ספרים
הוצאת ספרים

בשוק הספרים התורני והחרדי, קיימות חברות הוצאה לאור רבות, והשוק הולך ונעשה מאתגר. איך בוחרים הוצאה לאור? מדוע משתלם להוציא ספר דווקא דרך הוצאה לאור? כמה עולה להוציא ספר? ומהם האתגרים העומדים בפני מוציא ספר כיום?

יצאנו לריאיון עם אברהם ברנדווין, נציג שירות הלקוחות של טקסט רץ הוצאה לאור, וחזרנו עם תובנות מסקרנות, ידיעות מרתקות וחומר שכל חובב ספרים חייב לקרוא!

אז מה בעצם טקסט רץ עושים בשבילי, מחבר הספר?

תהליך הוצאת ספר הוא מורכב, יקר, ורוב השלבים בו קריטיים. אם אתה כאדם לא מנוסה תנסה להוציא ספר בכוחות עצמך – סביר להניח שתיכשל במשימה, ובדיוק בשביל זה – אנחנו כאן!

אנחנו מציעים את כל שירותי ההוצאה לאור; הקלדה, עריכה לשונית וספרותית, עריכה תורנית (כולל מקורות ועיונים), הגהה, עימוד, עיצוב כריכה, הדפסה, פרסום וגם ליווי להפצה.

לא משנה באיזה שלב אתה אוחז כרגע, ואף אם אתה רק מתכנן על שם העתיד. תמיד כדאי לפנות אלינו לבירור עלויות, לוח זמנים וייעוץ כללי. אנו משקיעים בכל עבודה זמן ומחשבה, אך דואגים שלא למרוח זמן ללא סיבה אלא להתקדם במרץ ובאינטנסיביות, כדי להצדיק את שמנו – טקסט רץ 🙂

| אוקי.. אז מה המיוחד בכם?

שני נתונים מרכזיים: האיכות, והשירות. אצלנו – כל לקוח הוא פרסומת, ואנו עושים הכל כדי שכל אחד שבחר בנו – יצא שבע רצון ולמעלה מכך. ב"ה התוצאות שהוצאנו עד כה הפעימו את כל רואיהן, הלקוחות יצאו כולם מרוצים עד מאוד ואי"ה נעשה הכל כדי שמצב ייחודי זה יימשך.

אנו משקיעים בכל עבודה את הנשמה, בדרך כלל מוסיפים גם מזמננו הפרטי ומשקיעים מחשבה רבה, אנרגיה ושיתוף פעולה בכדי להביא את התוצאה אל הרמה הגבוהה ביותר האפשרית. זה חשוב לנו, זה אכפת לנו!

בנוסף, אנו משקיעים מאוד בשירות אדיב ומתחשב, גם מול לקוחות מאתגרים ובעלי צרכים מרובים ומיוחדים, ועושים הכל כדי שהלקוח יצא בסופו של דבר עם התוצאה הטובה ביותר ביד, ועם חיוך על הפנים.

| לא בכל מקום זה כך?

לצערנו לא. כל מי שנכנס או התנסה מעט בתחום, מכיר את המציאות הכואבת בה מגיע מחבר ספר עם ספרו שעליו עמל ויזע תקופה ארוכה, והיחס אליו הוא זוכה הוא כשל מי שבא לרכוש נעליים…

מאז תחילת דרכנו בתחום, היה ברור לנו חד-משמעית כי אצלנו לא נאפשר מצב כזה. כל לקוח, קטן או גדול, זוכה ליחס אישי וחם לאורך כל הדרך, להבנה מעמיקה של צרכיו ולליווי מקצועי ומקיף ללא כל הגבלה.

אחד היתרונות המשמעותיים שלנו הוא היותנו הוצאה לאור, ולא נותן שירות פרטי.

| מה היתרון בזה?

ישנם כמה יתרונות; ראשית, כהוצאה לאור היכולות הכלכליות שלנו גבוהות יותר, מה שמאפשר לנו לרכוש את הציוד העדכני ביותר, את התוכנות המתקדמות בשוק ולהעסיק רק אנשי מקצוע מנוסים בתחומם (למעט אנשי צוות מתחילים שמוצעים למי שחפץ בעלויות נמוכות).

בנוסף, במקום בו קיים צוות מקצועי ומאוחד, הלקוח יכול ליהנות משיתוף פעולה בין כל חלקי הצוות בכל שלב בו הוא נמצא. למשל, אם אתה מתלבט כיצד כדאי לעצב את הכריכה או לעמד קטע מסוים בספר תורני – תוכל להתייעץ עם העורך התורני שלנו שמאחוריו שנות ניסיון רבות, והוא יביע את דעתו המקצועית בנוסף לדעתם של הגרפיקאים והמעמדים.

על כל זאת ישנו שירות מיוחד שאנו מציעים, והוא – ייעוץ וליווי מקצועי וחינמי לכל לקוח בכל שלבי ההפקה של ספרו, וזאת – אף אם הוא בחר לבצע דרכנו רק חלק אחד מההפקה.

| ברצינות?! אתם מייעצים לי חינם בלי שום רווח?

אכן כן! גם אם עשית אצלנו רק עיצוב כריכה למשל, תזכה לשיחת עומק עם עורך-תוכן שיוכל לייעץ לך על שאלות בנוגע לתוכן שלך, עם מפיק הדפסה בנוגע לדפוס שאליו אתה עומד לפנות, עם קופירייטר שיסייע לך לגבש קמפיין פרסום אפקטיבי בתקציב שלך ועוד, וכל זאת גם אם אינך מבצע זאת דרכנו!

באופן כללי, אנו מעניקים ייעוץ חינמי לכל מוציא ספר באשר הוא, גם אם לא עשה אצלנו דבר.

האכפתיות שלנו כלפי אדם שמשקיע את אונו והונו ביצירה שכה חשובה לו, קודמת אצלנו לשיקולים המסחריים ולכן הוא יזכה לייעוץ חינמי על כל שלב בהוצאה, ולא משנה כיצד והיכן הוא עושה זאת!

| וואו, אז אתם בטח לא זולים…

האמת היא שבשנים האחרונות ישנה תחרות קשה בתחום, עקב נותני שירות חדשים חסרי ניסיון (וכנראה גם עבודה) המוכנים להוריד את המחיר לרמה שכמעט לא משתלם לעסוק בתחום. עם כל מאמצנו להגיש ללקוח הצעת מחיר להוצאת ספר ומשתלמת – אנו איננו מתכוונים להיכנס לסחרור הזה, וסבורים שמחירנו בהחלט שווים את התמורה והרבה יותר מכך.

מחבר ספר שהמחיר אצלו הוא מעל לכל – מוטב וישקול לפני שהוא פונה אלינו, אך אנו סבורים שאדם שמוכן להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים בהוצאת ספר או קונטרס, יהיה מוכן לשלם עוד כמה אחוזים בכדי לקבל שירות אדיב ומקצועי בכל שעה, ותוצאה איכותית ברמה גבוהה.

במיוחד לאור זאת שאנו מסייעים ללקוחותינו גם בייעוץ להשגת מימון ותרומות להוצאת הספר וכן במידע למחברי ספרים, מה שבסופו של דבר גורם שאצלנו – הוא משלם פחות ומקבל יותר…

| עם איזה גופים גדולים עבדתם?

ב"ה זכינו לעבוד בעבר ובהווה עם גופים גדולים רבים, ארגונים, מוסדות ואף גופים ממשלתיים, שמתוכם ניתן למנות את; הרבנות הראשית לישראל, מגן דוד אדום, משרד החינוך, עיריית ירושלים ומועצות נוספות, משרד החינוך, קרן תקוה, מכון 'מדת' למדיניות תורנית, ארגון 'ערכים', ארגון 'אקשיבה', אתר 'צריך עיון', איגוד רבני הקהילות, ארגון 'שערי גמרא', עיתון יתד נאמן, ארגון 'מסילות בני תימן', ועידת הרבנים לביצור חומות הדת, גמ"ח 'ברכת ישראל', מוסדות 'עץ חיים' ועוד רבים.

| עבדתם עם אנשים מפורסמים?

בהחלט. מלבד סופרים ומחברים כמו חיים ולדר, שזכינו לתרום את חלקנו הצנוע בספרו החדש 'אנשים מספרים על עצמם 8', זכינו להוציא לאור את ספריהם של רבני קהילות וערים מפורסמים, וביניהם; הרב הראשי לקנדה הגר"א מרוואני שליט"א, הרב הראשי לוינה – הגר"י חוטובלי שליט"א, זקן רבני צרפת – הגאון רבי יהושע ברכץ שליט"א, רב שכונת רמות – הגר"י היילפרין שליט"א, הגאון רבי אשר וייס שליט"א – אב"ד דרכי הוראה ועוד, וכך גם את ספריהם של ראשי ישיבות מפורסמים כגון: הגרא"י קוק שליט"א – ראש ישיבת מאור התלמוד, הגר"י אייכנשטיין שליט"א – ראש ישיבת יד אהרן, ושל משפיעים חסידיים כגון: הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א, הגר"מ בונקר שליט"א ועוד היד נטויה.

בחנויות הספרים נכון לתחילת חורף תשע"ח ניתן לפגוש ספרים רבים שזכינו להפיק במלואם או בחלקם; "הניגון של הצדיק" – מאת 'המנגן מברסלב' גיא צבי מינץ, סדרת "האדם עץ השדה" מאת הפסיכולוג יעקב איטח, "למעלה למשכיל", "א' ב' לתשב"ר", "חומש אוצר הראשונים", וכמובן את רבי המכר שלנו – בוסר המלאכים, ספר אקשיבה, כתב משה ועוד ועוד.

| אז איך מדברים איתכם?

אפשר להתקשר לטל' 03-9111444, או לשלוח מייל לכתובת x039111444@gmail.com, ואפשר כמובן להיכנס לאתר שלנו, שמלא במידע מרתק למחברי ספרים.

משפט סיכום?

מחברי הספרים כבר יודעים.

תוכן קשור
עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

הדבר היחיד שיכול להרגיע אותנו

משחזר נכד רבינו הגר"ח קניבסקי זצוק"ל: מלחמת תשפ"ד העירה בי זיכרונות ישנים. היינו זוג צעיר כשפרצה מלחמת המפרץ, עם האזעקה הראשונה נתקפנו חרדה איומה, ליבי

הרב נויגרשל: האחדות המפרידה

אפקט העדר

בשבועות האחרונים רבים מאיתנו חוזרים לשגרה ואפילו הדולר ירד בצורה משמעותית, מה קרה? האם אנחנו יודעים כיום איך תסתיים המלחמה בע"ה והאם היא תתפתח למקומות

עשיו וישמעאל – מה בין הנאצים והחמאס

ההסברה הרשמית של מדינת ישראל מנסה ליצור משוואה בין מפלצות החמאס, שגילו פרצופם המכוער בהשתוללות צמאת הדם שביצעו בשמחת תורה שנה זו, לבין הגרמנים הנאצים

ההבדל בין עילוי למי שאינו עילוי

דברים נפלאים משובצים בעובדות מגדולי הדורות כפי שהשיב מרן ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי זצוק"ל * דבריהם הם זכרונם     צורב צעיר הגיע פעם אל

מבט על הפרשה: כסף השדה קח ממני

אברהם אבינו מבקש לקבור את שרה בחברון. לשם כך פונה הוא לבני חת המתגוררים במקום ומבקש את הסכמתם למהלך. הללו מסכימים לאלתר לבקשתו ואף מתארים

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן