להגיע לבוקר חדש בעיניים פקוחות ושמחות

נשים יקרות, בדורינו, כפי שהזכרתי בטור הקודם, אנו מוקפים באין ספור חפצים. כדי לחיות בבית שהוא לא מחסן אנחנו צריכות גם להוציא את המיותר וגם למצוא מקום לכל חפץ.

במהלך היום הבית פעיל, ילדים משחקים, לומדים, ואנחנו בעיסוקינו, הבית בשימוש מלא. כאשר מגיע הערב אנחנו מכינות אותו ללינת הלילה. המטרה היא לקום בבוקר עם עיניים פקוחות ושמחות ולא עם עיניים שלא רוצות לראות את הנעשה בבית.

כדי להגיע למצב הטוב הזה, עלינו בערב לדאוג שכל משחקי הילדים אסופים, שכל החפצים על שולחן הסלון ועל שולחן האוכל מוחזרים למקומם. בגדים הזרוקים בחדרים על הרצפה ובמקלחות נרים ונכניס לסלי הכביסה, למיין ולהכניס כבר למכונה. במטבח שטיפת כלים וסידור פני המטבח.

עבודה כזאת בערב אורכת בערך ארבעים דקות והיא נותנת שכר רב מאוד. החפצים הזרוקים, אם לא נפנה היום, נקבל מחר כמות כפולה, הילדים בבוקר יחפשו אביזרי לבוש ויתקשו למצוא בגלל הבלגן, הכביסות ייערמו בסלים והכלים בכיור ואנחנו נקום לבוקר של חוסר שלווה ולחץ.

חוסר היכולת לעמוד בסדר בעקביות נובע גם מעייפות היום וגם מחוסר הקניית כלים. על העייפות ניתן להתגבר כאשר נהיה חדורי מטרה ונבין שהמאמץ שווה.

אני ממליצה במקום לשבת על הספה או לאכול שאריות מארוחת הערב, פשוט להתרומם, לשתות משהו טעים ומעורר ולסיים את קיפול הבית כדי להגיע לבוקר חדש בעיניים פקוחות ושמחות.

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

בורו פארק פינת ישראל

בשכונות החרדיות בארה"ב שורר שקט מתוח, בבורו פארק כבר הקימו כיתת כוננות לכל תרחיש ומחוץ לשכונות תושבים חוששים לשוטט באין מפריע * ויש גם גילויי

הדבר היחיד שיכול להרגיע אותנו

משחזר נכד רבינו הגר"ח קניבסקי זצוק"ל: מלחמת תשפ"ד העירה בי זיכרונות ישנים. היינו זוג צעיר כשפרצה מלחמת המפרץ, עם האזעקה הראשונה נתקפנו חרדה איומה, ליבי

הרב נויגרשל: האחדות המפרידה

אפקט העדר

בשבועות האחרונים רבים מאיתנו חוזרים לשגרה ואפילו הדולר ירד בצורה משמעותית, מה קרה? האם אנחנו יודעים כיום איך תסתיים המלחמה בע"ה והאם היא תתפתח למקומות

עשיו וישמעאל – מה בין הנאצים והחמאס

ההסברה הרשמית של מדינת ישראל מנסה ליצור משוואה בין מפלצות החמאס, שגילו פרצופם המכוער בהשתוללות צמאת הדם שביצעו בשמחת תורה שנה זו, לבין הגרמנים הנאצים

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן