כך הגיב החזו"א לזלזול של אדם ברחוב

כך הגיב החזו"א לזלזול של אדם ברחוב

 

לקראת הימים הנוראים יצא ארגון הידברות ביוזמה מיוחדת לאנשים שלא זכו עד היום ללבוש טלית קטן לקבל על עצמם ללבוש ציצית לע"נ רבינו זצוק"ל ולאסוף זכויות ליום הדין.

פעם סיפר לנו רבינו שבהיותו ילד הלך ברחוב עם דודו מרן החזון איש זיע"א, שנהג ללבוש את הטלית קטן מעל בגדו והיא אף הייתה טלית ארוכה. רבינו שמע אדם ברחוב מזלזל על כך וכילד, אמר לחזו"א, "הוא צוחק עליך". אמר לו החזו"א משפט שנחרת לו כל ימי חייו: "מה אכפת לך שיהודי נהנה, אדרבה!"

כל השנים חזר רבינו על המשפט הזה וסיפר לנו על כך, עם המסר הנפלא שלא צריך להתרגש ממה שאומרים, עושים מה שצריך ולא מעניין כלל מה חושבים, ואם מישהו צוחק, אדרבה, שייהנה.

אף רבינו, כידוע, לא היה אכפת לו כלל מה חושבים ומה אומרים, היה עושה מה שצריך. גם בשמחות משפחתיות, לדוגמה, אם היה צריך להשלים את חוק לימודיו וסדרי 'חובותיו', היה עושה זאת בצדדי האולם ולא עניין אותו מה אומרים. וכך גם בכל המצוות ודקדוקי ההלכה והידורים עליהם הקפיד, עשה מה שהיה צריך ולא עניין אותו מה חושבים ואיך מסתכלים עליו.

לדוגמה, סיפר לי אבי מורי שליט"א, שכאשר רבינו לקח אותו לחיידר כילד קטן בתחילת שנה, וכבר הכירו את רבינו באותן שנים, הוא התיישב על ידו בארגז החול ולמד, עד שהיה רגוע ורבינו יכול היה לפנות לדרכו.

תוכן קשור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד על הבמה

קבל את המגזין
ראשון למייל:

במה 69 הרב אברהם בייפוס מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה

'סגולות' לפרנסה

  בפרשתנו אנו לומדים על ירידת המן. דור המדבר לא היו צריכים להשתתף בהרצאות בנושאי אמונה וביטחון בכל הנוגע לפרנסה. היה ברור ומוחשי כל כך

'שבת שירה' – ישראל נדמין לקן ציפור

השבת הקרובה, פרשת בשלח, מכונה 'שבת שירה'. מנהגים מיוחדים יש לשבת זו, הקשורים לשירת הים וקשורים לפרשת המן. רבים אף קוראים בשבת זו פרשת המן.

אמנות ההתבוננות

יציאת מצרים היתה תלויה במשה רבנו. מרגע שנולד הוכן להנהיג את העם. ברגע היוולדו, כבר אז התמלא הבית אורה, ועל כן נאמר, "ותראהו כי טוב",

לאור באור החיים

תולדות הרה"ק רבי חיים מטשערנוביץ זי"ע מתוך הספה"ק 'סידורו של שבת' מהדורת 'פאר מקדושים' הנמצא על מכבש הדפוס ועומד לראות אור בימים הקרובים * יריעה

בין כך ובין כך אתם קרויים בנים!

מיד אחרי אסון מירון, כתב אחד הפובליציסטים הוותיקים והמפורסמים, כי אינו חש כל צער על החרדים שנהרגו במירון יותר משהיה מצטער על נהרגים באסון דומה,

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן