מכונת הכביסה זועקת הצילו

נשים יקרות שלום, מכירות מצב כזה שפתחתן את דלת הבית, נכנסתן וגיליתן מיד את  הכביסה הנקיה בערימה על הספה, בגדים על הרצפה שנשרו מהערימה ועוד שניה כבר לא נדע אם הם נקיים או מלוכלכים, בחדר השינה שלנו סלי כביסה מלאים כל טוב ולפעמים גם על המיטה…

ולמי שזכתה בחדר כביסה, לא מעט פעמים הסלים שם מלאים והמכונה קוראת הצילו…

מה עושים?

הדבר הראשון שעלינו לעשות, קבלת החלטה שאפשר אחרת. לא עוד ארונות הפוכים, קנייה מיותרת של בגדים כתוצאה מאי סדר בכביסה. כביסה עושים כל יום, כל ערב מכונה אחת, גם אם לא תלינו את הבגדים. בבוקר שוב מכניסם מכונה ומוצאים את הישנה, עד סוף היום מקפלים ומחזירים למקום.

הכלל פועל כמובן גם אם יש ארבע מכונות ליום. מכונת כביסה לא צריכה להיות שעתיים וחצי, רק במקרים מסוימים, לרוב מספיקות לכל מכונה שעה ורבע ואז לא שוכחים ממנה ואפשר להכניס מכונות בתדירות גבוהה יותר.

אם לא קיפלתם את הבגדים זה נקרא שלא כבסתם, הבגדים יישארו בערימה, הילדים ישלפו בגד ויפילו שניים. אם לא הכנסתם לארון אחרי הקיפול, לא ראיתם מה קורה בארון וכל עבודתכם עלולה ללכת לאיבוד. ערימות הבגדים עלולות להתהפך ולהתלכלך. כאשר מכניסים לארון מצליחים לראות מה מצב הבגדים בארון. לסדר אחרי יום אחד יארך דקה או שתיים, לסדר אחרי שבוע יארך הרבה יותר זמן.

זכרו, כאשר מכבסים כל יום, מקפלים ושמים בארון, חוסכים כסף בקניית בגדים, חוסכים בצורך בהרבה בגדים, הבית נעשה מאוורר והנשמה נושמת.

יום טוב ובשורות טובות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רגע אחד!

קבל חינם את מגזין במה מדי שבוע!

מהווה הסכמה לקבלת דיוור. ניתן לבטל בכל עת.

מגזין במה - מגזין תוכן חרדי לבית ולמשפחה גיליון 75
דילוג לתוכן